fbpx

UPDATE uitverkocht

Camille Claudel Belevenis in Atelier Jongerius op 8 december 2024

Het is nog donker buiten als in de vroege ochtend van donderdag 8 december 1864 een meisje wordt geboren in Fère-en-Tardenois. Alleen de wassende maan is zichtbaar tegen de koude, heldere hemel. Over vijf dagen is het volle maan. De bomen zijn kaal en er staat een ijzige wind. Het is winter. Het meisje is geboren met de zon in Boogschutter, een vuurteken dus. Haar maan staat in Ram, ook een vuurteken. Een temperament heeft ze zeker. Haar naam is onzijdig: Camille Claudel.

Zondag 8 december 2024 is het precies 160 jaar geleden dat dit meisje werd geboren. Een meisje dat uitgroeide tot een vrouw met een enorme passie: devenir sculptrice ! Geen eenvoudige levensmissie in een tijd waarin men meent dat talent alleen weggelegd is voor mannen. Dat zij geniaal was, is een understatement. Omdat haar persoonlijkheid niet paste in de kleinburgerlijke moraal van haar familie hebben ze haar krankzinnig laten verklaren en de resterende dertig jaar van haar leven opgesloten. In een noodkreet aan haar broer Paul schreef Camille: Ik hoor hier niet, je moet me hier weghalen: na vandaag veertien jaar opgesloten te zijn, schreeuw ik het uit om vrijgelaten te worden. Mijn droom zou zijn om meteen naar Villeneuve terug te keren en er niet meer vandaan te gaan, ik zou nog liever een schuurtje hebben in Villeneuve, dan hier eersteklas te zitten als een pensionaire.

Ondanks alle aandacht die vandaag de dag naar Camille Claudel uit gaat, blijft zij voor het grote publiek nog steeds de gek geworden leerlinge van Auguste Rodin. Tijd voor eerherstel. Tijd voor een Belevenis, die je recht in je hart raakt en waar je ziel van opspringt, wanneer Truus Druyts en Karin Haanappel samen komen in Atelier Jongerius en je meenemen in Haar Verhaal, Her Story. 

Wat mag je verwachten?

Op zondag 8 december 2024 word je hartelijk welkom geheten in Atelier Paul Jongerius aan de Strijbeekseweg 16A in Ulvenhout. Om 10.00 uur gaat de deur van deze magische plek speciaal voor jou open en kun je genieten van een kopje koffie of thee terwijl je alvast een blik werpt op de mooiste bloemen, planten en bijzondere (kunst)objecten. Tot eind december 2024 is de Belgische kunstenares Truus Druyts in de expositie ruimte Artist in Residence. Het is in deze ruimte dat je verzocht wordt om half 11 plaats te nemen want te midden van de werken van Truus bevinden zich schildersezels met foto’s van Bernd Haanappel. Tussen 2012 en 2014 is hij met zijn zus Kunsthistorica Karin Haanappel in de voetsporen getreden van Camille Claudel en heeft daar een prachtige fotoserie van gemaakt. Een selectie van zijn foto’s vormen het uitgangspunt voor Camille’s verhaal dat deze ochtend aan jou verteld wordt.

Paul Jongerius, Truus Druyts en Karin Haanappel hebben een ding met elkaar gemeen, ze zijn alle drie een enorme bewonderaar van Camille Claudel. Karin is in 1994 op haar leven en oeuvre afgestudeerd aan de Universiteit Utrecht en schrijft een baanbrekende biografie over haar. Truus legt in haar werk als beeldend kunstenaar eenzelfde bezieling als Camille Claudel. En Paul is vanaf het allereerste ogenblik begeesterd door haar werk.

Nadat Paul de Camille Claudel Belevenis heeft geopend, zullen Truus en Karin afwisselend het woord nemen om vanuit hun eigen expertise Camille Claudel volop in het licht te zetten. Tot 12.00 uur (met een uitloop tot 12.30 uur) kun je genieten van Haar Verhaal.

Feestelijke opening Truus Druyts in Atelier Jongerius

Om alvast een voorproefje te krijgen van de ruimte waar de Camille Claudel Belevenis plaatsvindt, een video met een prachtige compilatie van de officiële opening van de expositie van Truus Druyts tijdens de NajaarsInspiratieDagen. Het openingswoord werd gedaan door Karin Haanappel en Manon de Koning heeft een juweeltje gemaakt van deze gouden dag bij Atelier Jongerius. Bovendien heeft Truus Druyts een ode aan Camille in klei gemaakt …. lees meer in het artikel dat Karin Haanappel schreef.

Alles op een rij

zondag 8 december 2024
welkom met koffie/thee: 10.00 – 10.30 uur
belevenis: 10.30 – 12.00 uur (met uitloop tot 12.30 uur)
locatie: Atelier Jongerius, Strijbeekseweg 16a, Ulvenhout klik hier
prijs is € 45,00 per persoon (je dient je per persoon aan te melden)
let op: er is beperkt plaats en vol = vol

No refunds: mocht je na aanmelding, om wat voor reden, verhinderd zijn op 8 december dan kun je een ander in jouw plaats laten komen. Geef dit wel op tijd door aan teamkarinhaanappel@gmail.com anders kunnen we de toegang niet garanderen.

Na afloop van de Camille Claudel Belevenis kun je, op eigen kosten, genieten van een heerlijke lunch bij de Keuken van Atelier Jongerius (wel reserveren). Na de lunch kun je eventueel je vragen afvuren op Truus Druyts en Karin Haanappel want zij zijn in de middag ook aanwezig. Uiteraard is Paul Jongerius in zijn Atelier te vinden en kun je kennismaken met bestseller auteur Christine Pannebakker. Kortom een bijzondere dag waarop wij met elkaar het Leven van Camille Claudel vieren parce que le temps remettra tout en place … 

Meer lezen over Camille Claudel? www.camille-claudel.nl
Ook kun je je met korting aanmelden voor de online lezing die Karin Haanappel op 12 december geeft over 160 jaar Camille Claudel (deze zal zeker anders zijn dan de Belevenis in Ulvenhout) klik hier voor meer informatie.

 

 

Heb je vragen? Stuur een e-mail naar teamkarinhaanappel@gmail.com en je krijgt zo snel mogelijk antwoord!

Op al onze activiteiten, zowel betaald als gratis, zijn onze Algemene Voorwaarden van toepassing (zie de link onderaan deze pagina).

 

© Kunstgeschiedenis Academie | Kunsthistorica Karin Haanappel | All Rights Reserved

Op alle diensten & producten zijn onze algemene voorwaarden & privacy verklaring van toepassing